Kapıların kenarlarını Kartonpiyer ile kaplıyoruz

kapi-kartonpiyerDaha önceden sizlere kartonpiyerin nasıl çeşitli alanlar da nasıl kullanıldığından bahsetmiştim şimdi ise kapı kenarlarını kartonpiyer kaplayarak evlerimizi kendimiz dekore edeceğiz. Nasıl yapılacağını ve ne malzemeler gerektiğini yazının devamında bulabilirsiniz.  İnce şeritler halinde satılan kartonpiyerleri, kapınızda görmek istediğiniz şekle göre, önce ölçüp sonra bıçağıyla kesin. Ardından tutkal ve benzeri yapıştırıcılar yardımıyla kapınıza yapıştırın. İşin sonunda bambaşka bir kapıya sahip olacaksınız.

Malzemeler: Yapım aşamasında kullanılan gereçler tutkal, tutkalı sürecek fırçası, maket bıçağı, ve su . bulunur ? Strafor kartonpiyerleri çeşitli nalburlarda yapı marketlerde  veya kartonpiyer üreten bulmak mümkün. Strafor kartonpiyerler iki metrelik şeritler halinde satılıyor.

İpuçları:  Kartonpiyerlerin köşelerini birbirini eşit şekilde denk getirmek için, şeritleri doksan derecelik açıyla sabitleyin ve köşeleri birbirine oturacak şekilde kesin. Kartonpiyerlerin köşeleri düzgün kesilmediyse ve birbiri üzerine oturmuyorsa, yapıştırdıktan sonra çekomastik ile köşelerin boş kalan yerlerini doldurun.  Kartonpiyerin rengini değiştirmek için su bazlı plastik boya; parlak bir görünüm yakalamak istiyorsanız selülozik boya kullanabilirsiniz.

Bunlarda var

, , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir