Kartonpiyer nasıl boyanır ?

kartonpiyer modelleri

Sizlerden gelen soruları cevaplamaya devam ediyorum. İstanbul Şişli den mail gönderen Haşim bey sorusunu aktarıyorum ; Sevgili Ali ustam kartonpiyerler nasıl ve kullanarak boyamalıyız.

Hasim bey öncelikle sorunuz için teşekkür ederim. Öncelikle kartonpiyerler su bazlı plastik boya kullanılarak . Kartonpiyerleriniz zamanla ortam şartlarına bağlı olarak yıllar içerisinde yapması çok normal bir olaydır. 2-3 senede bir her nalburda rahatlıkla bulabileceğiniz kullanarak kartonpiyerlerinizi kendinizde boyayabilir dilerseniz bu konuda bir ustadan da yardım alabilirsiniz.

Bir dip not düşecek olursak eğer kartonpiyerleriniz yeni (montaj) takıldıy sa muhakkak yaz aylanrında 1-2 arası kış aylarında ise 3-4 arası tam olarak zamanı vardır bu sürelere dikkate alarak boya işlemine başlayabilirsiniz. Bu konu hakkında soru ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden gönderebilirsiniz.

Bunlarda var

One comment on “Kartonpiyer nasıl boyanır ?
  1. mrb.amasya’dan selam. köpük kartonpiyer nasıl boyanır hangi boya tercih edilmelidir cevaplarsanız çok memnun olurum teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir