Yan daireden çok ses geliyor çözümü nedir ?

ses-yalıtımı Sizlerden çok sayıda telefon alıyoruz. Yan daireden çok acaba bu sesi nasıl keseriz. Yine bu şikayetlerden birini yerinde görmek için müşterimizin evine gittiğimiz de çok şaşırdık çünkü yan daireden olduğu gibi duyuluyordu rahatsızlık verici düzeyde idi. Yan dairede oturanların bütün konuşma seslerini olduğu gibi duyuyorduk. Hemen yan komşudan izin alıp gerekli çalışmaları başlattık. Öyle bir sistem yapmalıydık ki hiç bir halükarda rahatsızlık vermemeliydi. 9 kalınlığında izolasyonlu bölme duvar ile bu işi kökten çözmeye karar verdik. Duvara dayanan eşyaları çektikten sonra bölme duvar galvanizleyerini döşemeye başladık. İzolasyonlu bölme duvar dediğimiz sistemde 2 kat alçıpan ve arasınada yüksek sağlayan eps veya malzemesi kullandık. Duvarın montajını bitirdikten sonra gerekli denemeleri yaptığımızda ise sonuç mükemmeldi ses tamamen kesilmişti. Hemen duvarımızın sıva ve işlemlerini tamamlayıp müşterimize teslim ettik.

Bu ve buna benzer sorunlar sıklıkla yaşanmaktadır. Mütehitlerin bina yaparken kat arası duvarlarda da ince kullanması ve her türlü malzemeden kaçınması sonucu oluşan bir olaydır. Eğer bu sorun rahatsız edici boyutları vardıysa çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

Üst kattan gelen sesi önlemek için neler yapmalıyız ?

Bunlarda var

, , ,
One comment on “Yan daireden çok ses geliyor çözümü nedir ?
  1. merhaba;
    benim evdede aynı sorun var. yan daireden çok ses geliyor. bu uygulamayı bende yaptırmak istiyorum. bunun metre kare maliyeti ne kadar olur. ayrıca sitenizde beğendiğim ürünlerden sipariş verme şansım varmı.
    teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir